wtorek, 16 lutego 2016

Moje ulubione darmowe apki na androida - cz.1 gry

 photo av3_zpsqhpfzuba.png

Już po walentynkach, tłustym czwartku i karnawale, a do Wielkanocy jeszcze ponad miesiąc. Zapowiada się nudny czas i dlatego chcę wam pokazać moje ulubione apki, które pozwalają przetrwać największą nudę. Wszystkie są darmowe i większość z nich (jak nie wszystkie) dostępne są też na jabłuszkowych sprzętach. Podzieliłam temat na części żeby łatwiej się czytało.

Samsung Note 4

 Zaczynamy od gier!
1. Best fiends

Bardzo wciągająca gra w stylu połącz 3 lub więcej, tylko tym razem zamiast diamentów mamy owady. Do tego mają one swoje specjalne umiejętności, które musimy wykorzystać przeciw atakującym nas ślimakom. Gra ma rozbudowane rozwijanie postaci, ale i przeciwnicy stają się z czasem trudniejsi. Dlatego bywa, że musimy się nagłówkować zanim uda nam się zebrać wszystko co trzeba, równocześnie pokonując wroga. Wszystko o jest umieszczone w kolorowym, miłym dla oka świecie. Ilość poziomów nie jest mi znana, ale jestem na 100+ i końca nie widać :)

Link do GooglePlay :  Best Fiends

 Best Fiends  Best Fiends  Best Fiends

2. Draw something free

Po prostu kalambury po angielsku. Naszym zadaniem jest narysować hasło tak , żeby przeciwnik odgadł co to, a potem następuje zamiana ról. Za każde odgadnięte hasło dostajemy monety, za które potem możemy dokupić dodatkowe kolory farb lub bomby, które możemy wykorzystać kiedy mamy problem z odgadnięciem hasła. Gra ma możliwość połączenia z facebookiem dzięki czemu możemy grać ze znajomymi. Jeśli jednak facebook nie dostarczy nam kompanów do zabawy to zawsze możemy liczyć na tych wylosowanych dla nas przez system :).

Link do GooglePlay : Draw Something

3. Heartstone Heroes of Warcraft

Jeśli nie próbowałeś nigdy karcianek, a lubisz strategię to jest to pozycją od której można spokojnie zacząć. Gra całkiem sprawnie wprowadza nas w świat rozgrywki i tłumaczy podstawowe zasady walki rozgrywającej się na stole. Szczegółowe opisywanie wszystkiego przeze mnie mija się z celem, bo to temat rzeka, a trzeba  jednak doświadczyć tego samemu. Na pewno potrzebne będzie nam : logika, szczęście i jeszcze więcej myślenia i szczęścia. Dla niektórych plusem jest to, że gra jest zrobiona a bazie postaci z serii Warcraft (jednak znajomość jej nie ma wpływu na przewagę w rozgrywce). Gra w wersji polskiej

Link do GooglePlay: Heartstone Heroes of Warcraft

4. Ingress

Jeśli nie masz motywacji, żeby ruszyć się z domu to może być rozwiązanie dla Ciebie, gdyż gra oparta jest na naszej lokalizacji GPS i wymaga przemieszczania się. Na samym początku wybieram którą frakcją jesteśmy zielonymi-oświeconymi czy niebieskimi-rebeliantami, a potem zostaje nam biegać po mieście, atakować wrogie portale i znajdować sprzęt do rozwoju (wszystko jest oznaczone na mapie). To tylko nasz wybór czy chcemy działać solo czy z innymi członkami naszej frakcji. Gra udostępnia nam lokalny czat do komunikacji z innymi. Dla większych zapaleńców są organizowane ogólnokrajowe (np. w Gdańsku) i nawet międzynarodowe eventy. Ingress jest społecznością więc jest też szansą na zdobycie nowych ciekawych znajomości, bo nic nie łączy ludzi tak bardzo jak nocne bieganie po mieście ze smartfonem tylko po to, żeby wkurzyć wrogów od samego rana :D

Link do GooglePlay: Ingress

 Ingress Ingress  Ingress

A wy w co gracie? Może polecicie coś? A może pogramy razem :)?

A.                          

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz